Oferta dla szkół

Oferta
Szlak niepodległościowy: Warszawa i Lublin

Szlak niepodległościowy: Warszawa i Lublin

Wycieczka śladami marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz do miejsc związanych z ruchem niepodległościowym w Lublinie, gdzie 7.11.1918 utworzono niepodległy Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej.

2 dni (1 nocleg HB) szczegóły

1. Miejsca, związane z marszałkiem Józefem Piłsudskim: Belweder (oficjalna siedziba Marszałka 1918-1922 oraz 1926-1935); Plac Piłsudskiego (miejsce w którym po raz pierwszy żołnierze odrodzonego wojska polskiego składali przysięgę przed Marszałkiem); Most Poniatowskiego (na którym Marszałek spotkał się z prezydentem Stanisławem Wojciechowskim w pierwszy dzień przewrotu majowego); Dom bez Kantów (Piłsudski do budowniczych: „Tylko mi panowie budujcie bez kantów”); Kamienica Próchnickich (jedno z miejsc zamieszkania Piłsudskiego); Hotel Europejski (miejsce z ulubioną cukiernią Marszałka). Wizyta w gmachu Sejmu RP (Piłsudski mówił, że tych piekielnych nudów, które z sali sejmowej wieją, nie mógłby wytrzymać nawet pół godziny); Zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego (tu trafiły pamiątki po Piłsudskim ocalałe z muzeum, które przed wojną mieściło się w Belwederze); Wizyta na stadionie CWKS Legia (drużyna piłkarska Legii powstała w 1915 r. w Legionach Polskich założonych przez Piłsudskiego, a stadion Legii od 1930 r., nosił nazwę Stadionu Wojska Polskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego). Wizyta na Cmentarzu Powązkowskim (gdzie spoczywają osoby zasłużone dla polskiej niepodległości, kultury i sztuki).
2. Spacer po Lublinie z uwzględnieniem następujących miejsc: Pałac Lubomirskich (w którym obradował pierwszy rząd odrodzonej Polski); Pomnik Nieznanego Żołnierza na placu Litewskim; Teatr im. Juliusza Osterwy (przy dawnej Namiestnikowskiej, gdzie 10 listopada 1918 roku odbył się wiec, na którym przemawiali ministrowie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej). Przejazd do Muzeum na Majdanku (będącym jednym z tych miejsc w których próbowano unicestwić niepodległość wywalczoną z tak wielkim trudem).

SŁOWACJA, Mała Fatra, Zamek Orawski z basenami termalnymi w Besenovej

Wyprawa na zachodnią Słowację, do krainy przepięknych zamków, którym towarzyszą niesamowite widoki Małej Fatry oraz Tatr Słowackich. Wypoczynek na kompleksie basenów w Basenowej.

3 dni (2 noclegi HB) szczegóły

SŁOWACJA, Mała Fatra, Zamek Orawski z basenami termalnymi w Besenovej

1.Przejazd do Zamku Orawskiego, który stanowi jeden z najpiękniejszych zabytków architektonicznych Słowacji. W najstarszej części górnego zamku, tzw. Cytadeli znajduje się ekspozycja archeologiczna i Mediateka, która prezentuję filmy kręcone na Zamku Orawskim. Kolejne pomieszczenia oferują ekspozycję przyrodniczą i etnograficzną. Wystawa historyczna znajduję się w środkowej i dolnej części zamku, ponadto można zwiedzić Kaplicę św. Michała i Skarbiec Zamku Orawskiego.
2. Spływ tratwami na rzece Wag (miejscowość Barierova). Zwiedzanie ruin zamku Strečno; Przejazd w okolice miasteczka Terchova na spacer po Janosikowych Dierach. Diery (w języku słowackim „dziury”) to przepiękne wąwozy skalne znajdujące się w Małej Fatrze Krywańskiej. Terchova jest legendarnie związana z postacią Janosika, więc Dolne (Dolné diery) i Nowe Diery (Nové diery) nazwano jego imieniem (Jánošíkové diery). Diery tworzą trzy wąwozy, które są ze sobą połączone. Trzecią częścią są Górne Diery (Horné diery), doprowadzające do polany między Rozsutcami.
3. Przejazd do Besenowej na baseny termalne.

Pełna oferta
LITWA: Wileńszczyzna i Auksztota, czyli u źródeł polskiej i litewskiej państwowości

LITWA: Wileńszczyzna i Auksztota, czyli u źródeł polskiej i litewskiej państwowości

Wycieczka do miejsc związanych z formowaniem się współczesnej Polski oraz Litwy.

3 dni (2 noclegi HB) szczegóły

1. Dzień „litewski”: zwiedzanie Auksztoty z jej stolicą Kownem, „tymczasową” (20 lat) stolicą Litwy w okresie międzywojennym. Krótkie zwiedzanie Starego Miasta: ruiny zamku u zbiegu Wilii i Niemna, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, bazylika archikatedralna śś. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Przejazd do Kierniowa (Kernave), uważanego za najstarszą stolicę Litwy i jej centrum religijne w czasach pogańskich. Przejazd do Trok (Trakai), tj. stolicy pogańskiej Litwy z czasów Giedymina: zwiedzanie gotyckiego zamku księcia Witolda na wyspie.
2. Dzień „Piłsudskiego”. Przejazd do miejscowości związanych z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego: Pikieliszki (letnia rezydencja Piłsudskiego nad jeziorem Želosa), Zułowo (miejsce narodzin, dąb upamiętniający dawny dworek Piłsudskich), Powiewiórka (kościół św. Kazimierza z XVIII-wieczną chrzcielnicą). Przejazd do stolicy Litwy, Wilna: cmentarz na Rossie (grobowiec matki Piłsudskiego wraz z sercem Marszałka oraz groby członków jego rodziny).
3. Dzień „wileński”. Kontynuowanie zwiedzania Wilna: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew prawosławna św. Ducha, klasztor bazylianów, plac ratuszowy, kościół św. Kazimierza, Uniwersytet Wileński, gotycki kościół św. Anny, wejście na Górę Giedymina, kościół Piotra i Pawła na Antokolu, katedra wileńska z królewskimi grobami i Kaplicą Królewską św. Kazimierza.

Pienińskie i gorczańskie krajobrazy

Wycieczka, w ramach której będzie można podziwiać atrakcyjne krajobrazy „należące do najosobliwszych i najbardziej fascynujących zjawisk geologicznych całej Ziemi” .

3 dni (2 noclegi HB) szczegóły

Pienińskie i gorczańskie krajobrazy

1. Przejazd do Koniny u podnóża Gorców. Wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego . Wyjście na Turbacz . Przejazd w okolice Niedzicy na nocleg.
2. Przejazd do Krościenka nad Dunajcem . Wejście do Pienińskiego Parku Narodowego (trasa dostosowana przez przewodnika do możliwości grupy). Atrakcja alternatywna: Park Wodny Solar Szczawnica .
3. Przejazd do Niedzicy - wejście do zamku. Rejs po jeziorze Czorsztyńskim do Czorsztyna , zwiedzanie zamku.

Wyżyna Lubelska z Polesiem

Wyżyna Lubelska z Polesiem

W programie wybite dzieła architektury rezydencjonalnej (Kozłówka), miejsca pamięci narodowej (Majdanek) oraz rozległa kraina jezior i bagien (Polesie).

3 dni (2 noclegi HB) szczegóły

1. Przejazd do Kozłówki - zwiedzanie zespołu parkowo-pałacowego (pałac + kaplica, Muzeum Socrealizmu i powozownia). Przejazd do Lublina - zwiedzanie miasta z przewodnikiem.
2. Zwiedzanie podziemi kredowych w Chełmie oraz krótki spacer po najstarszej części miasta. Przejazd do Poleskiego Parku Narodowego. Spacer po wybranej ścieżce przyrodniczej Parku.
3. Przejazd do Zwierzyńca (po drodze krótki postój w Zamościu). Spływ kajakowy na rzece Tanwi.